Campingi, Noclegi, Kwatery

Stwórzmy razem największą bazę Campingów i Noclegów w Polsce

DANE PODSTAWOWE

Winnica Rajska

Współrzędne GPS: 50.6066678, 19.3117503

OPIS OBIEKTU

Winnica Rajska – Wina produkujemy z samodzielnie pielęgnowanych lokalnych winogron, z dbałością o zachowanie ich charakterystycznych walorów smakowych, które zawdzięczamy glebie bogatej w minerały i warunkom klimatycznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

  • Jaskółka

Jaskółka to wytrawne białe wino ze szczepów Solaris i Johanniter. Posiada ono intensywny owocowy aromat, z wyczuwalnym zielonym jabłkiem, brzoskwinią i gruszką. Wyrazista kwasowość i nuta goryczy sprawiają, że wino idealnie nadaje się do lekkich dań mięsnych i rybnych. Najlepiej spożywać

  • Skowronek

Białe wino kupażowe ze szczepów Solaris, Muscaris, Johanniter. Połączenie tych szczepów zapewnia świeże aromaty owoców tropikalnych. Lekka nuta słodyczy poskramia kwasowość, dzięki czemu wino nadaje się zarówno do lekkich dań jak i do konsumpcji deserowej. Najlepiej spożywać w temperaturze 8-10°Cw temperaturze 10-12°C.

  • Kowalik

Różowe wino wytrawne ze szczepów Regent, Cabernet Cortis i Cabernet Cantor zachwyca aromatem świeżych truskawek ze śmietaną. W smaku jest lekkie i świeże, szczególnie dobrze schłodzone, a dzięki zrównoważonej kwasowości idealnie nadaje się na letnie poranki, nawet zamiast kawy. Najlepiej spożywać w temperaturze 7-9°C.

  • Krogulec

Wytrawne czerwone wino ze szczepu Cabernet Cortis z nieokiełznanym charakterem, którego nie moderowaliśmy beczką. Taniny i aromat czarnej porzeczki oraz ziemiste i mineralne nuty sprawiają, że pasuje do cięższych dań mięsnych, jak pieczeń czy golonka. Najlepiej spożywać w temperaturze 16-18°C.

  • Słowik

Wytrawne czerwone wino ze szczepów Regent i Cabernet Cortis posiada szlachetny, wpadający w purpurę kolor oraz mieszankę aromatów dojrzałych owoców i suszonej śliwki. Wyczuwalna jest też nuta wanilii. Doskonale pasuje do przekąsek mięsnych oraz do makaronów. Najlepiej spożywać w temperaturze 18°C.

  • Rudzik

Wytrawne czerwone wino ze szczepu Cabernet Cantor z dodatkiem Regenta. Ma niesamowity kwiatowy zapach, skłaniający do refleksji – aż szkoda je pić! Ale smak pogłębia odczucia oferując nuty owoców, szczególnie czerwonej porzeczki. Najlepiej spożywać w temperaturze 15-17°C.

  • Krogulec różany

Wytrawne czerwone wino ze szczepu Cabernet Cortis z aromatami czerwonej porzeczki, papryki oraz nutami fiołków i czerwonego pieprzu. Delikatne taniny i owocowy charakter sprawiają, że pasuje do lekkich dań pieczonych, tarty oraz lżejszych potraw z grilla. Najlepiej podawać w temperaturze 14-15°C.

 

  • Nagrody – Nasze wina wytrawne () zdobyły od początku 2019 roku już kilka nagród  na konkursach winiarskich, a naszą działalność winiarską doceniło miasto Myszków podczas VX Gali Promotor Myszkowa  – bardzo cieszymy się z tych sukcesów!

 

  • Enoturystyka – Winnica Rajska mieści się na peryferiach miasta Myszków w bardzo zacisznym malowniczym zakątku Jury Krakowsko-Częstochowskiej  . Już można nas odwiedzać i cieszyć się takimi atrakcjami jak możliwość wzięcia udziału w pracach na winnicy  (do czego z całego serca zachęcamy, szczególnie podczas zbiorów ), degustacją naszych polskich win  czy grą w planszówki  lub bilarda.

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas.
Wprawdzie noclegi możemy zapewnić tylko kamperowcom, ale kilka minut od winnicy jest sporo miejsc noclegowych. Można u nas zarówno wpaść na szybkie zwiedzanie i zakupy, zbaczając z trasy katowickiej. Ale można i bez „zboczeń” wpaść na dłużej spędzić miło kilka godzin, zrobić przyjęcie, imprezę firmową, wieczór panieński….oraz inne szalone pomysły, które Wam przyjdą do głowy!

DANE INFORMACYJNE

Winnica Rajska – nasze polskie wina

KONTAKT:

serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?